Script support IE Browser

Matra

matra logoW 1959 roku firma Soncini Alberto rozpoczyna działalność w zakresie produkcji pomp. Właściwe strategie rynkowe pozwoliły na obniżenie kosztów produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości wyrobów co doprowadziło firmę do wielu sukcesów. Obecnie firma nazywa się MATRA S.p.A. i jest spółką akcyjną działającą w branży produkcji i dystrybucji pomp elektrycznych oraz zestawów podnoszenia ciśnienia.

Program produkcji firmy Matra S.p.A. jest bardzo szeroki i obejmuje pompy powierzchniowe, peryferyjne, zatapialne, zestawy pomp wspomagających dla obrony cywilnej oraz profesjonalne pompy i zestawy do walki z ogniem stosowane przez włoską straż pożarną. Ponadto firma specjalizuje się w pompach do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej wykorzystywanych w instalacjach grzewczych jak również do pompowania wody sanitarnej i do klimatyzacji. Firma dostarcza kompletne systemy pompowe wraz z bogatym asortymentem dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu, że firma oferuje kompletne rozwiązania dla najnowocześniejszych aplikacji, możliwe jest zoptymalizowanie kosztów energii elektrycznej, stosując szeroką gamą zaawansowanych technologicznie falowników (przemienników częstotliwości).

Matra S.p.A. działa od ponad 50 lat na rynku włoskim. Firma posiada dwie fabryki pierwszą w Nonantoli a drugą w Modenie.